voorstelling 2017 “Leedvermaak”

Ada en Simon, een joods echtpaar dat de Tweede Wereldoorlog niet zonder kleerscheuren heeft overleefd, geven een groot feest ter ere van het huwelijk van hun dochter Lea. Naarmate de zogenaamd vrolijke bruiloft vordert, blijkt hoe getekend iedereen is door het verleden. De gasten groeien door hun verleden niet naar elkaar toe, maar raken juist steeds verder van elkaar verwijderd. De gelukkige toekomst die men voor ogen heeft staat op losse schroeven. Aan de hand van dit treurig verlopende bruiloftsfeest toont Judith Herzberg het lot van een groep heel verschillende mensen.  ‘Leedvermaak’ laat zien hoe catastrofaal onrecht, zoals de Holocaust, generaties lang doorwerkt. Aan u om de paralellen met hedendaags onrecht te leggen.

Een reactie achterlaten

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Verplichte velden zijn gemarkeerd met *